Historie sportovního klubu SK Byňov

Vážení návštěvníci,

vítáme Vás na web-stránkách sportovního klubu SK Byňov, jehož kořeny sahájí až do šedesátých let dvacátého století.

60. léta byla v obci Byňov důležitým milníkem pro rozvoj sportovních aktivit jako jsou nohejbal, vybíjená a odbíjená. Důsledkem toho bylo vybudování hřiště místními občany, kde se pravidelně scházeli a pořádali nohejbalové zápasy a turnaje.

První oficiálně zapsaný turnaj o putovní pohár byl uspořádán dne 06.července 1995. Díky velkému nadšení pro nohejbal byl založen sportovní klub SK Byňov, který dne 29.dubna 1998 vstoupil s platnou registrací do nohejbalové soutěže okresního přeboru v Českých Budějovicích. Kromě nohejbalového oddílu vznikl v říjnu roku 1998 i oddíl stolního tenisu s registrací pěti hráčů v lednu roku 1999. První turnaj ve stolním tenisu byl uspořádán 26.prosince 1999.

Do nového tisíciletí 2000 vstoupil SK Byňov s novou klubovnou a nohejbalovou sezónou. Od 18.září 2001 se mohl oddíl nohejbalistů chlubit prvním místem v okresním přeboru - skupina A, avšak do krajské soutěže se nepřihlásili. Krajská soutěž tak byla odložena až na den "D" - 17. září 2002, kdy po porážce s oddílem Dynín, postoupil SK Byňov z druhého místa. Oddíl ve stolním tenisu se také v témže roce postaral o velmi dobré výsledky. Rok 2003 byl věnován krajskému přeboru v nohejbale, který se nepodařilo udržet a SK Byňov si tak zajistil sestup do okresního přeboru, který se hrál až do roku 2007 .

Následující rok 2008 je dalším důležitým milníkem nohejbalového oddílu, zde končí dlouholetá registrace SK Byňov v nohejbalové soutěži. Balzámem na duši je tak 13. ročník nohejbalového turnaje, který proběhl dne 5. července 2008 a oddíl stolního tenisu, který v sezóně 2008-2009 vyhrál skupinu B v okresní soutěži a postoupil tak do skupiny A. Díky těmto úspěchům má nyní oddíl stolního tenisu dvě družstva.

O historii sportovního klubu SK Byňov by se dalo psát jistě více, ale věnujme se nyní současnosti, která se snaží navázat na své předchůdce a obnovit tak zejména nohejbal a jeho registraci do okresního přeboru. Za dlouholeté působení oddílu SK Byňov patří velké "DÍKY" všem členům a místním občanům, kteří se kdy podíleli a podílejí na jeho udržení.

Do nového roku 2011 vstupují noví členové, kteří přihlásili družstvo nohejbalu do okresního přeboru - skupina B.